INSPIRACJE

Zaprojektujemy wnętrza o jakich marzysz

STYL SKANDYNAWSKI

Styl skandynawski  można sprowadzić do trzech słów: prostota, naturalność i funkcjonalność. Inspiracje czerpie z przyrody, dlatego nie może w nim zabraknąć naturalnych materiałów jak drewno, wełna czy skóra. Choć z pozoru surowy daje poczucie komfortu i przytulności. Ze względu na funkcjonalność najczęściej wybierają go młodzi ludzie żyjący szybko i intensywnie, łączący życie zawodowe z towarzyskim. Ale styl skandynawski nie stawia granic nikomu, każdy kto lubi minimalizm, proste i lekkie w formie meble znajdzie tu coś dla siebie.
Jeśli szukasz inspiracji do wnętrza, w którym mieszka minimalizm, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z domowego ciepła, poznaj sekrety aranżacji w skandynawskim stylu. Skandynawowie opanowali do perfekcji sztukę łączenia natury, funkcjonalności i nowoczesnego designu. Proste meble i geometryczne dodatki oraz metalicznie połyskujące oświetlenie w modnych kolorach, odmienią charakter Twojego wnętrza bez generalnego remontu! Styl Północy nie musi ograniczać się do bieli, są kolory, które możemy zastosować do każdego wnętrza, a ich zaletą jest to, że nie ulegają zmieniającym się modom. Tym kolorem jest ciepły beż, kolor ten jest obok szarości jednym z najmodniejszych odcieni stylu, w którym króluje naturalność. Jego największą zaletą jest to, że można zastosować go jako bazę aranżacji, ale może również stanowić jej główny element. Chętnie łączymy go z bielą i czernią, ponieważ tak jak one jest uniwersalny i pasuje do wszystkiego. Choć wnętrza w stylu skandynawskim stroni od nadmiaru wzorów, to uwielbia bawić się fakturą, śmiało łącząc elementy z drewna, metalu i skóry, aby nadać aranżacji indywidualnego charakteru. Wszystkie te elementy jak meble (MTI Furninova), oświetlenie (Lucide) i dodatki (dywany by Fargotex) znają Państwo w naszej ofercie, a my z przyjemnością doradzimy jak je najlepiej skomponować do Państwa potrzeb.

STYL KOLONIALNY

Swoim charakterem oddaje klimat tropików. Opiera się przede wszystkim na doborze mebli o prostych formach oraz egzotycznych dodatków w połączeniu ze stonowaną kolorystyką objemującą tzn kolory ziemi (piaskowe beże, brązy, kolor wanilii). Meble kolonialne, dzięki swej prostocie i małej ilości zdobień doskonale harmonizują z meblami nowoczesnymi. Są masywne i trwałe. Wykończenie ich powierzchni ma świadczyć o ich historycznym pochodzeniu, stosowane więc są rozmaite techniki postarzające, łącznie z imitacją otworów po kornikach; meble są woskowane i polerowane ręcznie. Szczególną popularnością cieszą się tradycyjne meble do gabinetów z masywnymi biurkami i przeszklonymi szafami bibliotecznymi, służące wyposażeniu zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i niewielkich biur. Stylowi kolonialnemu towarzyszy moda na ciemne, egzotyczne gatunki drewna, m.in. : venge, mahoń, palisander, tek.. Popularne są materiały naturalne: rattan, bambus i wiklina oraz wyplatane ze specjalnie preparowanego sznurka. Swój eklektyczny, łączący wiele wpływów, charakter styl kolonialny zawdzięcza różnorodności pierwowzorów pochodzących z wielu krajów europejskich, takich jak: Anglia, Francja, Hiszpania czy Portugalia. Ponadto, łączą w sobie prostotę form i specyficzny klimat Dalekiego Wschodu wraz ze szlachetnością egzotycznych gatunków drewna.

ZAPROJEKTUJEMY DLA CIEBIE WNĘTRZA O KTÓRYCH MARZYSZ

NASZA OFERTA

Nasza oferta mebli obejmuje głównie  styl kolonialny oraz styl indyjski. Przygotowaliśmy ofertę w której znajdą Państwo m.in meble tekowe, meble z palisandru, meble egzotyczne oraz meble dębowe- wykonane z dębu syberyjskiego.

KONTAKT

SOFA-KING Salwador Kowenicki

Adres:
DOM HANDLOWY "DOMUS"
90-422 Łódź
Piotrkowska 190

© 2016 Sofa-King | Realizacja: I-web
TOP