Styl boho we wnętrzach – jak urządzić tak mieszkanie?

Styl boho we wnętrzach – jak urządzić tak mieszkanie?

Styl boho we wnętrzach cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Ludzie wręcz przepadają za tym niezwykłym trendem. Wynika to z tego, że wyraża on powrót do przyrody, za czym mocno tęskni się w dzisiejszych czasach. Co więcej, cechą charakterystyczna jest lekkość i nawiązanie pod względem kolorystyki do ziemi i darów Matki Natury. Sprawdź zatem, jak urządzić mieszkanie w stylu boho.

Czym jest styl boho we wnętrzach i jak to wszystko się zaczęło?

Styl boho we wnętrzach wywodzi się z kultury ludowej, a dokładniej z cygańskiej. Termin, którym określa się prezentowany trend, pochodzi od słowa bohema opisującego paryską cyganerię artystyczną. Do tej grupy zaliczali się przede wszystkim malarze, poeci i autorzy, na przykład Ferenc Molnar. Ludzie reprezentujący opisywaną społeczność lubili wyróżniać się z tłumu i spędzać wolny czas na uciechach wykraczających poza obowiązujące normy społeczne. Nie martwili się żadnymi konwenansami, ponieważ uważali siebie za grupę wybraną. Wyglądali inaczej nie tylko pod względem ubioru, ale także wystroju mieszkań, w których mieszkali.

Prekursorzy pierwotnej bohemy w aranżacji pomieszczeń sięgali do takich cech jak: wolność, swoboda i oczywiście nieskrępowana niczym twórczość. Co więcej, czerpali inspirację z kultury etnicznej i afrykańskiej, a więc na porządku dziennym były frędzle, perskie tkaniny i dywany. Urządzali w swoich domach prawdziwy koktajl kolorów i wykorzystywali przede wszystkim naturalne barwy ziemi. Ich mieszkania przepełnione były prawdziwą grą odcieni, z których dominujące znaczenie miały brązowe, beżowe, zielone, żółte, czarne i inne spełniające przedstawione wyżej wymagania.

Styl boho we wnętrzach – jak urządzić tak mieszkanie?

Czym charakteryzuje się styl boho we wnętrzach?

Styl boho przyciąga uwagę dodatkami, które wprowadzają atmosferę przepełnioną pozytywną energią. Co więcej, jest to bardzo oryginalny i odważny styl, który nie boi się pójść w inną stronę niż reszta świata. W tym przypadku ekstrawagancja płynie z inspiracji natchnionych orientem. Poza barwami nawiązującymi do darów Matki Natury nie może tutaj także zabraknąć soczystych odcieni, a więc czerwieni, purpury, turkusów i czekoladowych brązów. Istotne znaczenie mają tutaj również materiały. Powinny być one naturalne, gdyż w stylu tym nie ma miejsca na sztuczność.

Ponadto, styl boho we wnętrzach wyraża się przez obecność dodatków czerpiących pełnymi garściami kultur z całego świata. Dlatego na porządku dziennym są ludowe hafty, rodzinne fotografie, pamiątki z dalekich podróży, sentymentalne figurki, niebanalne zdobycze, na przykład narzędzia wykorzystywane kiedyś przez Indian. Wspaniały efekt uzyskasz także wtedy, gdy w Twoim domu pojawią się antyki lub meble stylizowane na retro. Zainwestuj również we wszelkie formy zbudowane z wikliny lub rattanu.

Drewno we wnętrzach urządzonych w stylu boho, jako element wyróżniający ten wyjątkowy trend

Stylu boho we wnętrzach nie ma również bez drewna, ponieważ jest to naturalny materiał. Można umieścić go na podłodze, ścianach lub suficie. Co więcej, w tym przypadku doskonale sprawdzi się stare drewno rozbiórkowe, ponieważ takie pomieszczenie wspaniale nawiąże do przeszłości. Istotne jest również to, że wnętrze zyska szlachetny charakter i niebanalny wygląd. Postarzone drewno będzie świetnym towarzystwem dla naturalnych kolorów, międzynarodowych dodatków i etnicznych elementów. W mieszkaniach urządzonych z uwzględnieniem stylu boho świetnie spisze się również drewniany stół z grubym blatem z bogato zdobionymi krzesłami nawiązującymi do tradycji kolonialnej.

Styl boho jest wspaniały i daje dużą swobodę w wyrażaniu własnej osobowości. Świetnie odzwierciedla to, co tkwi w człowieku i pomaga uzyskać rezultat, który naprawdę pozwala odpocząć po ciężkim dniu pracy. Przebywanie w domu przepełnionym naturalnymi dodatkami i kolorami ziemi fantastycznie wpływa na emocje. Uspokaja i pozwala prawdziwie się zrelaksować. Co więcej, styl boho bardzo dobrze zgrywa się z trendem rustykalnym. Dominuje w nim swojskość, folklor, ale także jest miejsce na pewną surowość. Wszystko to przyczynia się do tego, że ludzie za nim przepadają i coraz częściej decydują się na takie właśnie urządzenie swojego mieszkania.

Odwiedź nas

Adres:

ul. Piotrkowska 190
90-422 Łódź

godziny otwarcia:

pon. - pt.: 10:00 – 19:00
sob.: 11:00 – 15:00

Zadzwoń:

533 464 433
515 125 730

Odwieź nas

Odwiedź nas! Zaprojektujemy dla Ciebie wnętrza o których marzysz.